Cumartesi , Kasım 29 2014
Anasayfa / Farkındalıklı Bilgi / Yaşam Koçu / Yaşam Koçu Nasıl Olunur
Yaşam Koçu Nasıl Olunur

Yaşam Koçu Nasıl Olunur

Farkındalığı yakalamış, gerek ruhsal, gerekse fiziksel arınmayı kendine prensip haline getirmiş olan bireylere yaşam koçu denir.Yaşam Koçu çevresindekilere ayna olmadan önce , ilk arınma sürecini kendinde yaşaması gerekir.Yaşam Koçluk eğitimlerini alan bir bireyin ilk önce kendi fiziksel , ruhsa süreçlerini tamamlaması gerekir.

Örnek olarak vücüt yaşam ve analiz süreçlerini idrak etmeyen bir bireyin yaşam koçu olması imkansızdır.Çünkü yaşam koçluğu evrenle iletişim becerisi, her organ ile iletişim becerisi gerektirir.Yeni Yaşam Okulu, yaşam koçluk eğitimlerinde ilk önce basic seviye denilen vücüt tanıma, fiziksel arınma ve ruhsal arınma süreçlerini ders olarak verir, sadece son 5 derste yaşam koçluk teorik ve pratik eğitimlerini öğrenicilerine yükler.

Yaşam Koçluk Sanatı, evrenle iletişim sanatıdır, yaratıcı ile iletişim sanatıdır, kabulleniş halidir, tekamül’ün konforudur.Yaşam Koçu’nun aktörler ile bağı yoktur, senaristin oyununun mantığını anlamak ve anlatmak için görevdedir.

Yaşam Koçu, olağan üstü güçleri olan bir birey değildir, aksine aracı olduğunun farkındadır.O bir taşıyıcı, o bir vesiledir.Yeni Yaşam Okulu 15 derslik eğitimlerin sonucunda farkındalıklı, kabullenişi yüksek, konforlu yaşayan, mutluluk kavramını yaşadığı anda bulan bireyler yetiştirir.

Hakkında Cenk Sabuncuoğlu

Cenk Sabuncuoğlu
Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir. Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.. ( ŞEMS-İ TEBRİZ)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>